Wakacje w Polsce

Zbliża się sezon urlopowy, a Ty nie masz pomysłu, co ze sobą zrobić? Zwiedziłeś już Grecję, Hiszpanię, Turcję, a na Egipt nie masz ochoty? Męczysz się na zagranicznych wycieczkach, jest Ci za gorąco i denerwuje Cię, gdy nie rozumiesz, co mówią dookoła? Przez dwa tygodnie tęsknisz za schabowym z frytkami? Dzisiaj proponuję Ci znaleźć sobie kierunek wyjazdu na wczasy w Polsce. Obiecuję, że będzie ciekawie, nie za gorąco, niby znajomo, ale w każdym miejscu można znaleźć moc ciekawych, interesujących zakątków. To co, wyruszamy?

Wakacje – Mazury
Na początek proponuję Ci wyjazd na wakacje – Mazury. Kraina tysiąca jezior ma otwarte swoje podwoje dla turystów przez cały rok, jednak właściwy sezon rozpoczyna się tu wraz z weekendem majowym. Do nocowania zapraszają bardzo liczne agroturystyki, oferujące domową atmosferę i wspaniałe jedzenie. Można oczywiście wybrać również hotel, których na Mazurach nie brakuje – są coraz wygodniejsze i coraz nowocześniejsze. W razie niepogody można będzie zostać w i popływać w hotelowym basenie. Ostatnio jednak lata również w Polsce bywają gorące i upalne, więc najprawdopodobniej będzie szansa powypoczywać na mazurskich plażach, które są do tego całkiem dobrze przystosowane. A co, jeśli wolisz bardziej aktywny wypoczynek? Na Mazurach jest to oczywiście do zrealizowania. Możesz wybierać między przeróżnymi sportami wodnymi. W licznych przystaniach czekają do wynajęcia różne jachty, kabinówki lub zwykłe omegi. Można wybrać się na rejs całodniowy lub nawet wypożyczyć łódź z kabiną i nocować w środku.Kilkudniowe rejsy są bardzo popularne, a rozległość jezior sprzyja długotrwałemu żeglowaniu. Do wypożyczenia żaglówki zazwyczaj wystarczy posiadać patent żeglarski. Jeśli natomiast sam nie umiesz pływać takim jachtem, lub boisz się brać na siebie odpowiedzialność za łódź, możesz skorzystać z rejsów łodziami turystycznymi.

Kolejnym sportem, który jest możliwy podczas wypoczynku na wakacjach na Mazurach jest windsurfing. Deskę i inny potrzebny sprzęt wypożyczysz na miejscu. Jeśli jeszcze nie umiesz pływać na desce, możesz się tego nauczyć pod okiem instruktorów. Niesamowitą frajdę sprawiają turystom także wyciągi narciarskie. Chodzi tutaj oczywiście o narty wodne. Po kilku przejazdach na pewno będziesz już w stanie utrzymać się na nogach i przejechać po całym torze bez wywrotki. Frajda gwarantowana.

Na Mazurach znajdą również rozrywkę miłośnicy lasów. Jest tu ich bardzo dużo, można spacerować dobrze oznaczonymi leśnymi szlakami, zbierając po drodze jagody (najlepiej umyć przed spożyciem!), maliny czy jeżyny. Jeśli pogoda sprzyja, w lesie pojawia się moc grzybiarzy. A co, jeśli zamiast spacerować wolisz poznawać świat szybciej, na dwóch kółkach? Nic prostszego. Po prostu wypożycz rower i ciesz się aktywnym wypoczynkiem na dwóch kółkach. Na Mazurach pojawia się coraz więcej szlaków rowerowych, a w większych miastach również ścieżek rowerowych.

Podsumowując, jeśli w tym roku chcesz zrobić coś innego, niż wycieczka zagraniczna, polecam na wakacje – Mazury!

fabrykapodroznika.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here