Zdiagnozowanie i naprawa komputera

Bardzo często zdarzają nam się większe bądź mniejsze awarie komputera. Jedne są proste do zdiagnozowania i naprawienia, drugie niestety wręcz przeciwnie – ciężkie i trudne do naprawienia.
Przykładem poważnej usterki może być awaria płyty głównej czy procesora w naszym komputerze. Naprawa tych podzespołów jest ciężka w domowych warunkach, prawie wręcz niemożliwa. Dlatego też wtedy oddajemy nasze komputery do naprawy bądź na gwarancji do serwisów. Jeśli nie mamy już gwarancji na nasz sprzęt kupujemy nowy, podobny albo dużo lepszy i przy okazji ulepszamy też pozostałe podzespoły.
Awarie peryferiów takich jak myszki czy klawiatury są prostsze w zdiagnozowaniu. Na pytanie jak naprawić klawiaturę, odpowiedzi nie trzeba szukać bardzo daleko. Zresztą podobnie działamy z myszką. Odłączamy sprzęt od komputera i możemy najpierw sprawdzić jak sprawuje się on przy innym komputerze. Jeśli objawy są takie same to znaczy, że to wina peryferiów a nie na przykład uszkodzonego portu USB w naszej płycie głównej. Gdy już jesteśmy pewni, że to klawiatura nie działa, rozkręcamy ją i szukamy co może sprawiać, że tak się dzieje. A powodów może być wiele, między innymi: rozlana kawa czy herbata na klawiaturę, przepalony styki czy też przerwane taśmy łączące. Wszystko co wygląda podejrzanie może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
Czasem zdarzają się usterki które możemy sami zdiagnozować. Na przykład awaria dysku, pamięci RAM czy monitora. Warto poszukać informacji na ten temat w internecie ponieważ problemy mogą objawiać się w różny sposób i w różnych częstotliwościach.
Czasem jedyną i ostateczną opcją jest wezwanie technika czy informatyka który na miejscu będzie w stanie określić nam w czym tkwi problem. Jeśli tak się nie stanie, bo usterka nie wskazuje jednoznacznie na któryś z problemów, to zabiera nasz sprzęt na serwis i maksymalnie do 24 godzin daje nam znać co jest przyczyną tego, że nasz sprzęt nie funkcjonuje tak jak powinien. Bardzo często takie serwisy od razu nam również zamówią i zamontują nowe podzespoły a więc nie musimy sami wybierać, załatwiać i jeździć za odpowiednim sprzętem.

malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here