Farbowanie włosów tutorial

Nie każdą osobę stać na to, żeby raz na jakiś czas odwiedzić salon fryzjerski. Jak wiadomo, jeśli ma się włosy długie i gęste, to cena takiego zabiegu jest dość wysoka, zwłaszcza wtedy, gdy mieszka się w wielkim mieście i ma się zamiar skorzystać z usług cenionego fryzjera, a więc takiego, który zna się na rzeczy i ma się pewność, że wszystko wyjdzie tak, jak powinno. Głównie ze względów finansowych niektóre osoby nie decydują się na wizyty w salonach fryzjerskich. Próbują oni samodzielnie, w zaciszu własnego domu zmienić kolor swoich włosów, a także je odżywić. Mało tego, niektórzy są na tyle zdolni, że samodzielnie się strzygą. Jak wiadomo, najlepszą opcją jest jednak wizyta w salonie fryzjerskim, ale nie każdego na to stać, bo jest to drogie przedsięwzięcie. Dlatego też, jeśli ma się odrobinę kreatywności i zdolności manualne, to można spróbować wykonać pewne zabiegi kosmetyczne oraz fryzjerskie, we własnym domu. W tym celu niezbędne będzie odpowiednie przygotowanie domowego stanowiska fryzjerskiego.

Osoby, które same koloryzują włosy, wiedzą, że potrzebny będzie stary ręcznik lub koszulka, którą należy narzucić na ramiona. A to dlatego, żeby nie poplamić ubrań. Na podłogę z kolei należy także położyć ręcznik, bo farby, zwłaszcza te ciemne, trwale potrafią zafarbować płytki, a także armaturę łazienkową. Jak widać, można wyrządzić więcej szkód niż pożytku, więc warto się zastanowić dwa razy, zanim podejmie się właśnie taką decyzję. Jeśli nie ma się najmniejszego pojęcia, od czego zacząć i jak przygotować stanowisko fryzjerskie w domowych warunkach, to pomocny okażę się filmik w sieci, na przykład farbowanie włosów tutorial. Dzięki niemu można będzie dowiedzieć się, od czego dokładnie zacząć. Rozsądne wydaje się zakupienie farby do włosów, którą można dostać w każdym sklepie. Warto kupować taką, jaką już się stosowało, a przed użyciem wykonać tak zwaną próbę alergiczną. W tym celu należy nałożyć trochę farby na skórę dłoni i jeśli po upływie doby nie będzie ona zaczerwieniona, to oznacza, że nie ma się uczulenia na składniki zawarte w farbie do koloryzacji i można z powodzeniem zastosować ją na włosach.

Na filmiku, o którym mowa powyżej można zobaczyć, jak wykonać koloryzację we własnej łazience. Na pewno można dowiedzieć się, jak wymieszać ze sobą poszczególne składniki, bo zapewne każdy wie, że w opakowaniu z farbą znajduje się kilka tubek, a każda z nich zawiera inny, ale niezbędny do wykonania udanej koloryzacji składnik. W farbach o jasnych odcieniach zazwyczaj jest rozjaśniacz, który odznacza się ostrym zapachem. Nie należy go wdychać, bo jest trujący i może spowodować zawroty głowy. W farbach o ciemnych odcieniach nie ma amoniaku, ale jest za to odżywka do włosów, którą należy nałożyć, po zakończeniu koloryzacji. Zazwyczaj jest ona na bazie miodu i powoduje, że włosy stają się lśniące i błyszczące. Zazwyczaj po koloryzacji dokładnie takie one są, dopiero później stają się suche i łamliwe, więc trzeba o nie należycie zadbać, bo to bardzo ważne.

kosmetyka.edu.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here