dywan

Dywan jest dekoracją nie tylko ozdabiającą nasze wnętrze, ale także funkcjonalną przestrzenią, na której możemy bawić się z dzieckiem lub grać z rodziną w planszówka. Jednak dywan niestety bardzo często się brudzi, zwłaszcza gdy pod naszym dachem są małe dzieci dzieci lub zwierzęta. Pranie dywanu w pralni jest jednak z reguły bardzo kosztowne, a przecież możecie bez problemu zrobić to sami. Jakie są sposoby na czyszczenie dywanu?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wyprac-dywan/

Czyszczenie dywanu specjalną miksturą?

Spora ilość osób rezygnuje z z gotowej chemii do czyszczenia znajdującej się w sklepach. Dużo ludzi stawia na środki czystości przyrządzone w domu. Jest to nie tylko o wiele bardziej oszczędne, ale również dużo bardziej ekologiczne. Do stworzenia domowego środka czyszczącego używamy tylko składników naturalnych. Jaki produkt wykonany w domu, najlepiej sprawdzi się do czyszczenia dywanów?

Najlepszą oraz sprawdzoną metodą na mycie czegokolwiek jest woda z octem. Do tak przygotowanej mikstury możemy dodać również olejki eteryczne, które sprawią, że zapach będzie przyjemniejszy. Takim środkiem czystości możemy czyścić dosłownie wszystko zaczynając od blatów w kuchni, okien, podłóg, kafelek, paneli, umywalek, kończąc na meblach. Wyszyto co będzie wam potrzebne to jedynie woda ocet i butelka z atomizerem.

Jak to zrobić?

Przestaw dywan w puste miejsce. Zdejmij z niego meble, pufy czy kanapę. Starannie odkurz dywan, aby usunąć z niego znajdujące się okruszki i zabrudzenia. Jeśli masz możliwość, wytrzep go na trzepaku. Przygotuj sodę oczyszczoną, ocet, szczotkę oraz wodę. Sodę rozsyp na dywanie. Ocet wymieszaj z wodą w proporcjach (1:1), następnie wlej do butelki z atomizerem. Psikaj miejsca, w których posypałeś sodę oczyszczoną. Przy pomocy szczotki dokładnie wyszoruj dywan, intensywnie wcierając produkt. Pozostaw dywan do wyschnięcia. Po wyschnięciu całość dokładnie odkurz. I gotowe – Twój dywan jest czysty jak po zakupie w salonie!

Zobacz też: http://cooltural.pl/zdrowa-dieta-jesc-aby-schudnac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here