Jak doładować komuś konto w Play?

Telefon w systemie prepaid to wygodne rozwiązanie dla osób chcących uniknąć comiesięcznego abonamentu. Oferta ta pozwala na bieżącą kontrolę wydatków i eliminuje ryzyko niemiłej niespodzianki na fakturze wystawionej przez operatora, tak jak może to mieć miejsce w ofercie klasycznej (abonamentowej). Użytkownik „telefonu na kartę” dysponuje określoną pulą środków na koncie abonenckim, którą może wykorzystać na usługi telekomunikacyjne.

A skąd określenie „telefon na kartę”?

A skąd określenie "telefon na kartę"?Wbrew pozorom nie ma ono nic wspólnego z kartą SIM. Ta, pod względem technicznym, nie różni się od kart SIM stosowanych w systemach abonamentowych. Nazwa ta wywodzi się od sposobu uzupełniania środków na koncie abonenckim (tzw. doładowanie konta). W początkowym okresie możliwe to było jedynie przy wykorzystaniu kodu umieszczonego na kartach-zdrapkach. Obecnie sposobów jest dużo więcej. Omówimy je na przykładzie jednego z operatorów telefonii komórkowej.

Jak doładować komuś konto w Play?

  1. Pierwszym sposobem jest skorzystanie ze strony www.doładowania.play.pl. Po wejściu na stronę podajemy numer telefonu, którego dotyczyć ma uzupełnienie środków, a także kwotę doładowania i adres e-mail (na adres ten otrzymamy potwierdzenie). Następnie dokonujemy płatności przelewem internetowym bądź kartą.
  2. Abonenci sieci Play posiadający telefon w systemie abonamentowym mogą również wpisać na klawiaturze swojego aparatu kombinację *111#, a następnie postępować według instrukcji w sekcji „usługi” lub też wpisać *111*151# i zatwierdzić klawiszem połączenia (zielona słuchawka). Operator zapyta o numer telefonu, który ma być doładowany oraz o kwotę doładowania. Kwota ta zostanie później wykazana na fakturze za usługi telekomunikacyjne zwiększając jej saldo.
  3. Większość punktów sprzedaży posługujących się terminalami płatniczymi oferuje usługę doładowania konta abonenckiego. Aby skorzystać z tej możliwości podajemy sprzedawcy numer telefonu jaki chcemy doładować oraz kwotę, którą mu płacimy Ten następnie doładowuje numer daną kwotą środków.
  4. Numer możemy również doładować przy użyciu tradycyjnej karty zdrapki dostępnej w wielu punktach sprzedaży (saloniki prasowe, sklepy, markety itp.). Po zdrapaniu warstwy ochronnej ukazuje się 14 cyfrowy kod, który należy wprowadzić na klawiaturze telefonu poprzedzając go kombinacją *100*, a następnie zatwierdzając # .
  5. Możliwość doładowania konta oferuje także większość banków w swoich serwisach bankowości elektronicznej.
[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here