Jak zrobić screena na telefonie?

Telefony komórkowe, smartfony stały się nieodłącznym asortymentem każdego człowieka. Oczywiście niektórzy nadal używają telefonów, tylko do prowadzenia rozmów i pisania smsów, ale większość użytkowników używa telefonów do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania i korzystania z aplikacji mediów społecznościowych. To tak naprawdę tylko niektóre czynności, które możemy robić naszymi telefonami.

Jak zrobić screena na telefonie?

Jak zrobić screena na telefonie?Wiele osób czytając jakiś ciekawy artykuł, widząc śmiesznego mema chce podzielić się tym ze swoimi znajomymi. Nic prostszego! Robimy wtedy zrzut ekranu. Jak zrobić screena na telefonie? Klikamy w tym samym momencie przycisk odpowiedzialny za ściszanie dźwięku oraz przycisk włącz/wyłącz. Przyciski te umiejscowione są w większości telefonów komórkowych na dwóch przeciwległych bokach smartfonu. Przyciskając dłużej dwa te przyciski jednocześnie otrzymamy screen, tzw. zrzut ekranu. Jest, to umiejętność dosyć prosta i łatwa, ale wiele osób nadal nie wie jak zrobić screena na telefonie komórkowym, z którego akurat korzystają. Przeważnie ten problem dotyczy osób starszych, które nie interesują się sztuczkami i ciekawostkami, które możemy dokonać telefonem, tylko interesuje ich praktyczna strona użytkowania smartfonów.

W czasopismach o gadżetach, elektronice, a także w na stronach internetowych zajmującymi się nowinkami technologicznymi znajdziemy informację jak zrobić screena na telefonie

Pamiętajmy, że informacja taka może przydać się każdemu, więc warto poinformować swoich bliskich jak zrobić zrzut ekranu na telefonie komórkowym, ponieważ prędzej czy później taka umiejętność może przydać się każdemu użytkownikowi telefonów.

Ciekawostką robienia zrzutów ekranu są niektóre popularne aplikacje społecznościowe, w których możemy przesyłać zdjęcia i filmy dostępne, tylko dla odbiorcy przez kilka sekund. W momencie kiedy robimy screena w takiej aplikacji nadawca wiadomości (zdjęcia, filmu) informowany jest, że zrobiliśmy zrzut ekranu wiadomości otrzymanej od niego. Oczywiście jest sposób, aby ominąć takie zabezpieczenie. Jak zrobić screena na telefonie w takich aplikacjach? Po prostu w momencie robienie zrzutu ekranu musimy być offline, czyli nie możemy mieć dostępu do internetu.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Wam i dowiedzieliście się jak zrobić screena na telefonie bez zbędnego czytania instrukcji obsługi Waszego smartfona, która przeważnie bywa bardzo długa. Pamiętajcie, że Wasz telefon kryje więcej ciekawostek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here